Студенти магістратури презентували результати польового дослідження Парку "Наталка" на Оболонській набережній

Факультет соціології завжди прагне дотримуватись високих стандартів навчання. В процесі підготовки наших студентів практика займає одне з ключових місць, адже завдяки їй набуваються прикладні навички, котрі формують справжніх професіоналів своєї справи. В рамках проходження практики з соціальних досліджень, студенти магістратури спеціалізації «Соціальні технології» успішно пройшли «курс молодого бійця». За підсумками практики, результати їхнього дослідження будуть втілені у реальність – допоможуть вирішенню конкретної проблеми.

У співпраці з Громадською організацією «Парк “Наталка”» студентство поринуло в дослідницьке поле, вивчаючи ситуацію, що склалася навколо досить популярної зони відпочинку. Цей парк відомий не тільки в Києві, але й за його межами і має високі оцінки з боку громадськості. Але студентам хотілося переконатись у цьому самим і здобути чітку структуровану інформацію стосовно вражень і оцінок відвідувачів парку, а також обізнаності щодо того, хто сьогодні опікується його реконструкцією. Популярна нині теза про партисипативність громади і влади в межах управління містом була перевірена на практиці. Студенти опитали завсідників парку і з’ясували їхнє ставлення до проблем, котрі цікавили Замовника.

Методом спостереження вони виявили основні практики тамтешньої публіки, а також щільність та динаміку відвідування парку. Окрім роботи в полі, було проаналізовано соціальні мережі, в яких містились дискусії стосовно парку, і з’ясовано, наскільки «віртуальний контент» (не)співпадає з «реальним контентом» функціонування парку, зокрема в оцінках відвідувачів парку.

Наприкінці практики студенти презентували результати дослідження та аналітичні рекомендації Голові Оболонської районної держадміністрації Олександру Цибульщаку, який виявив не лише інтерес, але й справжню зацікавленість у отриманих результатах, та подякував практикантам і факультету соціології за важливу і змістовну роботу.

Керівник Практики з соціальних досліджень – к. с. н., доц. Петренко-Лисак Алла Олександрівна.

Студенти: Атаманюк Ірина, Бахмацька Катерина, Березенко Віктор, Виноградов Артем, Гребенюк Ганна, Іванов Максим, Ілуца Тетяна, Кирилова Катерина, Ковшар Станіслав, Коновалова Софія, Кузнецова Марія, Логвіновська Юлія, Москаленко Оксана Проценко Анна, Радченко Юлія, Крит’єва Дарина, Старостіна Юлія, Шевчук Тетяна, Шкурлатівська Анна, Яльч Яна.

У додатку файл із загальними результатами дослідження. Приємного знайомства.