I Всеукраїнський конкурс студентських робіт "Аналіз соціальних даних 2017" / "Social Data Analysis 2017"

Запрошуємо Вас до участі у І Всеукраїнському конкурсі студентських робіт

"Аналіз соціальних даних 2017" / "Social Data Analysis 2017"

До участі у конкурсі запрошуються студенти будь-якого року навчання бакалаврської або магістерської програми будь-якого ВНЗ України

Реєстрація учасників проводиться до 20 лютого включно і завершується о 23:59. Реєстрація відбувається електронним чином через GoogleForms за адресою https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTR4hbfx69qhiYP5lyTTemXfVQnVt2Q1uIfklHNI4eA1wjoA/viewform .

Під час реєстрації конкурсант має вказати тему роботи, особисті відомості та відомості про наукового керівника.

До 7 березня включно конкурсант має надіслати на адресу soc.knu@gmail.com електронну версію роботи з усіма супроводжуючими матеріалами (крім вихідного масиву ESS) для відтворюваності результату. Роботи, надіслані після 00:01 8 березня до розгляду братись не будуть.

18 березня  завершується 1 тур і цього ж дня повідомляється про фіналістів (електронний лист та на сайті). Відбирається 10 робіт для участі у 2 турі.

Захист (2-й тур) відбудеться у суботу 25 березня 2017 з 10-00 на факультеті соціології. Авторам кращих робіт буде запропоновано безкоштовно опублікувати свої результати у фаховому науковому виданні "Актуальні проблеми" або "Вісник КНУ"

Завдання.
За масивами даних та параданих (контактних форм) ESS (реєстрація для отримання доступу до масивів на сторінці ESS за адресою http://www.europeansocialsurvey.org/data/ є безкоштовною ) провести власне аналітичне соціологічне дослідження, обґрунтувати та презентувати результати.

Напрямки досліджень:

1. Соціальна довіра в Україні та/або в країнах Європи
  2. Ставлення до демократичних цінностей в Україні та/або в країнах Європи
  3. Зміни в українському суспільстві за 10 років (з 2004 р. до 2014 р.)
  4. Структура цінностей українського суспільства – динаміка змін та їх причини
  5. Політична та громадянська активність в Україні та/або в країнах Європи
  6. Соціальне благополуччя в Україні та/або в країнах Європи
  7. Інтерес до медіа в Україні та/або в країнах Європи
  8. Вікові та гендерні стереотипи в Україні та/або в країнах Європи
  9. Ставлення до міграції та мігрантів в Україні та/або в країнах Європи
  10. Ставлення до загроз тероризму та шляхів боротьби з ними
  11. Власна тема за даними ESS

Тема дослідження не обов’язково має бути сформульована в межах одного з названих вище напрямків дослідження але обов’язково має бути обґрунтована в роботі.

Вимоги до конкурсної роботи

У роботі учасник має чітко сформулювати дослідницьку проблему та її актуальність, дослідницькі питання та гіпотези. Використання всіх методів у дослідженні має бути обґрунтованим та коректним. Висновки мають ґрунтуватись на аналізі емпіричних даних.

Великі таблиці, діаграми та скрипти (якщо вони є необхідними у тексті роботи) мають бути винесеними у додатки.

Література оформлюється за стандартом APA.

Максимальний обсяг тексту без титульної сторінки, літератури та додатків не повинен перевищувати 20 сторінок А4 14 шрифтом TimesNewRoman 1,5 інтервали. Матеріал, що представлений після 20-ї сторінки, крім літератури та додатків, до розгляду братись не буде.

Робота подається у електронній формі (документ MSWord) зі всіма скриптами (формат SPSS  або R ), якщо вони є, на електронну адресу soc.knu@gmail.com

Структура нагород

• 1 перше місце 5000 грн
  • 1 друге 3000 грн
  • 1 третє 2000 грн
  • приз за оригінальність вирішення проблеми 1000 грн

Оцінювання та журі:

• Оцінка (робота/презентація) 60/40.
  • Наукові керівники фіналістів не можуть бути членами журі.
  • Рішення журі є колегіальним.

Журі складається з 3 фахівців від компанії KANTAR TNS та з 4 фахівців від факультету соціології. Голова журі - декан факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Петрович Горбачик.

Оцінка роботи проходить за наступними критеріями:

1. Оцінка аналізу роботи: постановка задачі, ознаки, методи, висновки (грунтовність, коректність) 30%
  2. Оцінка структурованості роботи: наскільки робота була логічно побудованою та чітко викладеною 20%
  3. Оцінка оформлення роботи: грамотність, форматування, оформлення ілюстрацій, тощо 10%
  4. Оцінка презентації: оцінка загального враження від презентації роботи, відповідей на запитання під час доповіді тощо 40%

Захист

На захист запрошуються учасники, фіналісти, наукові керівники, студенти та аспіранти, викладачі та співробітники факультетів.

Презентація результатів наукового дослідження: виступ з презентацією PowerPoint - 15 хв. та запитання 5 хв.

Презентації у форматі PowerPoint фіналісти мають надіслати на електронну пошту soc.knu@gmail.com до 24 березня включно

Початок захистів о 10-00 25 березня (субота) на факультеті соціології у ауд. 01.

Кава-брейк: з 12-30 до 13-00.

Завершення презентацій до 14-30.

Лекція від TNS: 14-30 до 15-30.

Нагородження переможців та фіналістів о 15-40.

Очікуємо на Ваші роботи!

Оргкомітет конкурсу.